2. LİG 2023 YAZ MEVSİMİ BAŞLIYOR

10 takımın mücadele edeceği Türkiye 2. Ligi, 20 Haziran’da başlıyor!

HANGİ TAKIMLAR MÜCADELE EDİYOR?

Always With Honor (Takım Kadrosu)

Ascendance (Takım Kadrosu)

Beetle Juice (Takım Kadrosu)

Chasing Haze 07 (Takım Kadrosu)

Comanchero Gaming (Takım Kadrosu)

Furious Five (Takım Kadrosu)

Looking For Org (Takım Kadrosu)

Pcific Lynch (Takım Kadrosu)

Phoenix Esports (Takım Kadrosu)

Smash Esports (Takım Kadrosu)

FİKSTÜR NASIL?

9 haftanın tamamının fikstürüne buradan ulaşabilirsiniz.

FORMAT NASIL?


Lig Aşaması

10 takım ilk olarak 9 hafta boyunca sürecek olan lig aşamasında mücadele edecek. Lig aşaması, bütün eşleşmelerin tek maçlık serilerden oluştuğu çift devreli lig formatında oynanacak. Lig aşamasının ardından, puan tablosunda ilk altı sırayı alan takımlar adını 2. Lig Finalleri’ne yazdıracak.

2. Lig Finalleri

Şampiyonluk Ligi Finalleri ile aynı formata sahip olan 2. Lig Finalleri’nde bütün maçlar beş maçlık seriler üzerinden oynanacak.

Finali kazanarak şampiyonluğa ulaşan takım adını 2024 Şampiyonluk Ligi’ne yazdıracak. Finallerde ikinci, üçüncü ve dördüncü sırayı alan ekipler ise yoluna düşme/yükselme turnuvasında devam edecek.

Düşme/Yükselme Turnuvası

Şampiyonluk Ligi’nde en düşük şampiyona puanına sahip takım ile 2. Lig Finalleri’nde ikinci, üçüncü ve dördüncü sırayı alan takımların mücadele edeceği Düşme/Kalma Turnuvası’nda eşleşmeler yine beş maçlık seriler üzerinden oynanacak.

Düşme/Yükselme Turnuvası’nı başarıyla tamamlayan iki takım da 2024 Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanacak. Böylelikle Şampiyonluk Ligi’ndeki takım sayısı 10’a tamamlanacak.

NASIL İZLERİM?

Karşılaşmalar, geçen yıllarda olduğu gibi, tamamlandıktan hemen sonra YouTube kanalımıza yüklenecek. YouTube’a yüklenen karşılaşmalarda sunucu anlatımı bulunacak ve reji ekibi karşılaşmalara destek verecek.

Bunun yanında gerekli şartları sağlayan 2. Lig takım ve oyuncuları, kendi maçlarını yayınlama hakkına sahip olacak. Böyle bir senaryonun oluşması durumunda canlı yayın kanalları, LoLespor hesaplarından duyurulacaktır.