2. LİG ELEMELERİ BAŞLIYOR

Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne yükselmek için mücadele edecek 10 takımın arasına adını yazdırmak isteyen ekiplere duyurulur. Hazırlıklarına başlama zamanı!

Tüm aşamaları Türkiye sunucusunda oynanacak bu elemeler serisine katılmak isteyen oyuncuların Türkiye sunucusunda hesabı olması gerekiyor.

Elemelere kayıt yaptırabilmek için Türkiye sunucusunda Turnuva Çekilişi moduna girebilecek hesabınızın mevcut olması gerekmektedir.

Tüm maçlarınızı sisteme kayıtlı TR hesabınız ile oynamanız gerektiğini unutmayın!

Elemeler süresince aklınıza takılan sorular ve destek için Discord kanalımızı kullanabilirsiniz.

AÇIK ELEMELER

Açık elemelerde eşleşmeler, üç maçlık seriler üzerinden oynanacak. Her açık elemenin en başarılı sekiz takımı kapalı elemelere katılım hakkı kazanacak. Geride bıraktığımız son açık elemelerden farklı olarak bu açık elemelerde ayrıca kaybedenler eşleşmeleri de olacak.

İlk eleme: 12 Aralık - 15 Aralık

İkinci eleme: 18 Aralık - 21 Aralık

Her açık elemede 128 takım mücadele edebilir.

KAPALI ELEME

Açık elemelerden yükselen 16 takımın katılımıyla düzenlenecek olan kapalı elemede bütün eşleşmeler üç maçlık seriler üzerinden oynanacak. Turnuva ağacında kaybedenler grubu da olacak.

Kapalı eleme: 2 Ocak - 4 Ocak

Kapalı elemenin en başarılı takımları sıralamarına göre Türkiye 2. Ligi’ne katılmaya hak kazanacak.

TÜRKİYE 2. LİGİ

Kapalı elemeler sonunda en iyi sıralamaya sahip 4 takım yeni sezonda Türkiye 2. Ligi'nde mücadele etme şansı yakalayacak.

S: Türkiye League of Legends 2. Ligi Nedir?
C: Türkiye League of Legends 2. Ligi, Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin bir alt ligidir. 10 takım mücadele eder. 9 hafta sürecek lig aşamasından ve 2. Lig finallerinden oluşur. Lig aşaması, çift devreli lig usulü oynanır ve bütün eşleşmeler tek maçlık seriler üzerinden oynanır. Lig aşamasının en başarılı 6 takımı adını 2. Lig finallerine yazdırır. 2. Lig finallerinde bütün eşleşmeler beş maçlık seriler üzerinden oynanır.

S: 15 yaşındayım, elemelere katılabilir miyim?
C: Elemelere sadece her elemenin başlangıç gününde tam 16 yaşını doldurmuş/dolduracak oyuncular katılabilir. Örnek: 24 Mayıs tarihindeki elemeye, 24 Mayıs 2007 yılında doğan oyuncular katılabilir.

S: Hesabımda yeterli şampiyon yok, ne olacak?
C: Rakibinizle konuşarak, seçim ve yasaklamalarınızı eşleşme öncesinde yapabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi için Discord kanalını kontrol etmeyi unutmayın.

S: Bir takımla sözleşmem varken elemelere katılabilir miyim?
C: Elemelerde mücadele edecek oyuncuların başka takımlarla sözleşmesi olmamalıdır. Farklı lig ve takımlarda sözleşmeli olarak mücadele edecen oyuncular elemelere katılamaz.

S: EUW Sunucusu’nda en az Elmas 3 olan bir hesaba sahibim ancak TR’deki hesabım daha alt seviyede. Elemelere katılabilir miyim?
C: Elemelerde mücadele etmeniz için en az bir hesabınızın Elmaz 3 veya daha yüksek seviyede olması yeterlidir. Türkiye’deki hesabınızın daha alt kümede olması turnuvaya katılım için bir sorun yaratmayacaktır.

S: Turnuva içinde takım değişimi yapabilir miyim?
C: Oyuncular, kayıt yaptıkları takımla birlikte ilgili elemeyi tamamlamak zorundadır. Aynı eleme etabında farklı takımlar için oynamaya izin verilmez. Takım değişimi ancak ilgili eleme aşaması bittikten sonra mümkündür.

S: Kapalı elemeye katılım hakkı kazanan takım yeniden açık elemeye katılabilir mi?
C: Açık elemede başarı yakalayarak kapalı elemeye katılım hakkı kazanan takımlar yeniden açık eleme turnuvasına katılamazlar.

S: Elemelerin kazananları için nakit ödül var mı?
C: Elemeler yalnızca Türkiye 2. Ligi'nde mücadele edecek takımları belirlemek için düzenlenmektedir. Elemelerin ya da Türkiye 2. Ligi'nin nakit ödülü bulunmamaktadır.