LEAGUE OF LEGENDS ŞAMPİYONLUK LİGİ BAŞLADI!

8 takımın mücadele ettiği Şampiyonluk Ligi’nde 2023 Kış Mevsimi başladı.

Türkiye’nin en iyi League of Legends takımlarının ve oyuncularının mücadele ettiği Şampiyonluk Ligi’nde heyecan başladı. 8 takımın mücadele ettiği ligin ilk haftası, 26 - 27 Ocak tarihlerinde oynanan sekiz karşılaşma ile birlikte sona erdi.

ŞAMPİYONLUK LİGİ’NE KORELİ AKINI

Güney Kore uzun yıllardır League of Legends esporunun lokomotifi olarak görülüyor. En başarılı oyuncular ve dünya şampiyonları genellikle Güney Kore’den çıkıyor. Durum böyle olunca Güney Koreli oyunculara dair diğer ülkelerde bir talep oluşuyor.

Şampiyonluk Ligi de bu talebi oluşturan liglerden biri oldu. İlk hafta maçlarında mücadele eden 40 oyuncunun 16’sı Güney Koreli’ydi. 8 takımın tamamında ikişer Güney Koreli oyuncu forma giyiyor.

DENİZBANK İSTANBUL WILDCATS VE PAPARA SUPERMASSIVE ZİRVEDE

Son şampiyon DenizBank İstanbul Wildcats, ligin ilk haftasında oynadığı iki maçtan da galip ayrılmayı başardı. Şampiyon kadrodaki bütün isimlerle yolunu ayıran ekip, yeni isimlerle de şampiyonluk adayı olduğunu taraftarlara ilan etti.

Sezon öncesi dönemde ligin yıldızlarından Serin ve HolyPhoenix’i kadrosuna katan Papara SuperMassive de haftayı kayıpsız kapattı. Geçmişte birçok şampiyonluk yaşamış olsa da son iki yılı kupadan uzak geçiren ekip, bu mevsimin mutlak favorilerinden biri olarak görülüyor.

İlk haftayı kayıpsız kapatan DenizBank İstanbul Wildcats ve Papara SuperMassive, puan tablosunda zirveyi paylaşıyor.

Beşiktaş, Dark Passage, FUT Esports ve Galakticos haftayı birer galibiyetle kapattı. 5 Ronin ile NASR Esports ise haftadan galibiyetsiz ayrıldı.

Şampiyonluk Ligi’nde 2. Hafta maçları 2 - 3 Şubat tarihlerinde oynanacak. 7 hafta boyunca sürecek lig aşamasının ardından en başarılı altı takım adını mevsim finallerine yazdıracak. Maçlar Twitch ve Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.