LEAGUE OF LEGENDS SEZON KUPASI BAŞLIYOR!

League of Legends Sezon Kupası, bu sefer oyunculara takım kurma ve profesyonel espor takımları ile karşı karşıya gelme fırsatı sunuyor! 

Turnuva Başvurusu: 

Elemelere kayıt yapabilmek için Türkiye sunucusunda Turnuva Çekilişi moduna girebilecek bir hesabınızın olması gerekmektedir. Tüm maçlarınızı sisteme kayıtlı TR hesabınız ile oynamanız gerekmektedir. Turnuvada yer alacak oyuncuların EUW ya da TR sunucusunda Elmas 3 ve üzeri bir hesaba sahip olması gerekmektedir. 

 

Eleme Aşaması: 

26-27-28 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan açık elemelerle başlayacak turnuva, 128 takımın mücadelesine sahne olacak. İlk 128 maçları Bo1, kalan maçlar Bo3 formatında oynanacak. Açık elemeler karşılaşmaları belirlenen her gün 19.00'da başlayacak, günde kaç seri oynanacağı katılım sayısına göre discord üzerinden duyurulacak. Ayrıca elemeler çifte eliminasyon ile oynanacak ve Türkiye sunucusunda o anki güncel yamada oynanacak. En iyi 6 takım grup aşamasına katılmaya hak kazanacak. 

 

Grup Aşamaları: 

Bu aşamada takımlar, Şampiyonluk Ligi takımlarıyla karşılaşma fırsatı bulacak. Grup aşaması güncel yamada (14.1), turnuva sunucusunda oynanacak. (Eğer turnuva sunucusunda herhangi bir problem olursa son güncel yamada oynanacaktır.) 5-8 Ocak tarihleri arasında grup aşaması maçları oynanacak ve 16 takım bu aşamada mücadele edecek. Grup aşamasında, tüm takımlar kendi gruplarındaki ekiplerle aynı gün içinde birer karşılaşma yapacaklar. Bu süreçte ekipler, stratejik yeteneklerini sergileyerek bir üst tura çıkmak için mücadele edecekler. 

 

Playoff Aşaması: 

9-10-11-12 Ocak tarihlerinde ise en iyiler arasındaki çekişmeye tanıklık edeceğimiz playoff aşaması gerçekleşecek. Her grubun en iyi 2 takımı, playoff aşamasına katılma hakkı kazanacak. Bu aşamada takımlar, oyun içi becerilerini ve stratejilerini en üst düzeye çıkararak, büyük ödül havuzuna ulaşma yolunda mücadele edecekler. 

 

Toplam Ödül Havuzu 10.000 Euro: 

Turnuvanın heyecanını arttıran bir diğer önemli unsur ise toplam ödül havuzu. Oyuncular, takımlarıyla birlikte kazandıkları zaferlere göre bu ödül havuzundan pay alacaklar. Toplamda 10.000 Euro değerindeki ödül havuzu, turnuvadaki son 8 ekip arasında adil bir şekilde paylaşılacak. 

 

Kayıt İçin: 

Turnuvaya katılmak isteyen oyuncular, kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için kayıt linki adresini ziyaret edebilirler. Herkese başarılar dileriz! 

 

SSS: 

S: 15 yaşındayım, elemelere katılabilir miyim? 

C: Elemelere sadece her elemanın başlangıç gününde tam 16 yaşını doldurmuş/dolduracak oyuncular katılabilir. Örnek: 24 Mayıs tarihindeki elemeye, 24 Mayıs 2007 yılında doğan oyuncular katılabilir. 

S: Bir takımla sözleşmem varken elemelere katılabilir miyim? 

C: Elemelerde mücadele edecek oyuncuların başka takımlarla sözleşmesi olmamalıdır. Farklı lig ve takımlarda sözleşmeli olarak mücadele eden oyuncular elemelere katılamaz. 

S: Turnuva içinde takım değişimi yapabilir miyim? 

C: Oyuncular, kayıt yaptıkları takımla birlikte ilgili elemeyi tamamlamak zorundadır. Aynı eleme etabında farklı takımlar için oynamaya izin verilmez. Takım değişimi ancak ilgili eleme aşaması bittikten sonra mümkündür. 

S: EUW Sunucusu’nda en az Elmas 3 olan bir hesaba sahibim ancak TR’deki hesabım daha alt seviyede. Elemelere katılabilir miyim? 

C: Elemelerde mücadele etmeniz için en az bir hesabınızın Elmas 3 veya daha yüksek seviyede olması yeterlidir. Türkiye’deki hesabınızın daha alt seviyede olması turnuvaya katılım için bir sorun yaratmayacaktır.