PAPARA SUPERMASSIVE

PAPARA SUPERMASSIVE
SUP

PAPARA SUPERMASSIVE


Papara SuperMassive, Dünyanın önde gelen profesyonel Türk Espor takımlarındandır. Ekip, Ağustos 2015 tarihinde Hakan Baş, Kaan Karamancı, Alper Özdemir, Onur Aksu ve Fırat İleri tarafından kurulmuştur.

League of Legends takımımız, Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne katıldığı ilk sezonunda finalde Beşiktaş E-Spor ekibini 3-1 mağlup ederek 2016 Kış Mevsimi Şampiyonluğunu kazanmıştır. Türkiye Şampiyonu unvanlıyla katıldığı, Meksika’da düzenlenen ve 8 ülkenin şampiyon takımlarının katıldığı 2016 IWCI Turnuvası’nda da şampiyonluğa ulaşan ekibimiz ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Ardından IWCI Şampiyonu unvanıyla katıldığı ve dünyanın en iyi 5 ülke takımının karşılaştığı MSI 2016 turnuvasında Kuzey Amerika şampiyonu CLG Gaming ekibini mağlup eden ekibimiz ilk senesinde ülkemize League of Legends arenasındaki en büyük başarıyı kazandırmıştır.

Takımımız 2017 yılında Crew eSports, 2018 yılında ise Royal Bandits ekiplerini 3-1’lik skorla mağlup ederek Kış Mevsimi Şampiyonu unvanını korumuştur. 16 Eylül 2018 tarihinde Ülker Sports Arena’da oynanan Türkiye Büyük Finali’nde Royal Bandits ekibini 3-1 ile geçen takımımız ilk Türkiye Şampiyonluğu’nu elde etmiştir.

Son olarak 5 Eylül 2020 tarihinde 5 Ronin ekibini 3-2 mağlup eden takımımız, ikinci Türkiye Şampiyonluğu’nu kazanarak 2018’in ardından bir kez daha ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanmıştır.Papara SuperMassive Esports’un hedefi; hızla büyüdüğü gözlemlenen E-Spor sektöründe doğru şekilde konumlanıp, yıllarca hayatta kalacak efsanevi bir kulüp olmaktır.


Website: