ŞAMPİYONLUK LİGİ’NDE 6. HAFTA MAÇLARI TAMAMLANDI!

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin 6. haftası, 9 ve 10 Mart tarihlerinde oynanan sekiz karşılaşmayla birlikte tamamlandı.

Zirvenin Tek Sahibi DenizBank İstanbul Wildcats

Son şampiyon DenizBank İstanbul Wildcats, kadrosunun tamamını değiştirmiş olsa da yine en büyük şampiyonluk adayı konumunda. 6. haftada çıktığı iki karşılaşmadan da galip ayrılan ekip, toplam galibiyet sayısını ona çıkardı ve tek başına zirveye yerleşti.

DenizBank İstanbul Wildcats ve FUT Esports, EMEA Masters’ta

On galibiyete sahip olan DenizBank İstanbul Wildcats ve dokuz galibiyete sahip olan FUT Esports, lig aşamasını ilk iki sırada tamamlamayı garantiledi. Elde ettikleri bu derece onları EMEA Masters biletini getirdi.

Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yer alan 13 ligin en iyi takımlarının mücadele edeceği EMEA Masters, 4 Nisan tarihinde başlayacak. Şampiyonluk Ligi, turnuvada üç takımla temsil edilecek. Ligimizin üçüncü ve son temsilcisi, mevsim finallerinin ardından belli olacak.

Lig Aşamasında Son Hafta

Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması, 16 ve 17 Mart tarihlerinde oynanacak 7. hafta karşılaşmaları ile birlikte son bulacak. Puan tablosunda ilk altı sırayı alan ekipler adını mevsim finallerine yazdıracak.

Mevcut tabloda DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports ve Dark Passage; mevsim finallerine katılmayı garantiledi. Finallerin son üç katılımcısı, gelecek hafta oynanacak sekiz karşılaşmanın ardından belli olacak.

Saat 19.00’da başlayacak olan karşılaşmalar, RiotGamesTurkish Twitch ve LoLespor Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.