ŞAMPİYONLUK LİGİ'NDE HEYECAN YENİDEN BAŞLADI!

Ülkemizde yaşanan depremler sebebiyle iki hafta ara verilen Şampiyonluk Ligi’nde heyecan yeniden başladı. Ligin 3. haftası, 22-23 Şubat tarihlerinde oynanan 8 karşılaşmayla birlikte geride kaldı.

ZİRVEDE ÜÇ TAKIM VAR

Şampiyonluk Ligi, son yılların en heyecanlı zirve yarışına sahne oluyor. Üçüncü hafta geride kalırken puan tablosunun en üst basamağı hâlâ üç takım tarafından paylaşılıyor: DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports ve Papara SuperMassive.

Üç takım da haftayı ikişer galibiyetle geçti ve zirve yarışında yollarına kayıpsız olarak devam etti. 

EN UZUN GALİBİYET SERİSİ FUT ESPORTS’UN

Ligin yeni takımı FUT Esports, ilk mevsiminde adını favorilerin arasına yazdırmayı başardı. Açılış gününde aldığı mağlubiyetin ardından çıktığı beş maçın tamamını kazanan ekip şu anda ligin en uzun galibiyet serisine sahip. 

SERIN DURDURULAMIYOR

Papara SuperMassive’in yerli orta koridor oyuncusu Tolga “Serin” Ölmez, çıktığı altı karşılaşmada hiç skor vermedi. Bu süreçte 23 skor ve 41 asist alan oyuncu toplamda 64 KDA’ya ulaşmayı başardı.

BEŞİKTAŞ RİTMİNİ BULUYOR

Ligin ilk iki haftasında gösterdiği oyunla izleyicileri memnun edemeyen Beşiktaş, yeni haftaya iki oyuncu değişikliğiyle girmişti. Orta koridora yerli oyuncu KSAEZ’i, destek rolüne ise yerli oyuncu Absolute’u transfer eden takım haftaya Galakticos karşısında aldığı ikna edici galibiyetle başladı.

Haftanın ikinci maçında ligin favorilerinden DenizBank İstanbul Wildcats ile karşılaşan ekip, gösterdiği iyi performansa rağmen galibiyete ulaşamadı. 

Ekip haftayı tek galibiyetle kapatsa da gösterilen performans, taraftarlarının gelecek haftalara umutlu bakmasını sağladı.

Şampiyonluk Ligi’nde 4. hafta maçları 2-3 Mart tarihlerinde oynanacak. Karşılaşmalar Twitch ve Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.