ŞAMPİYONLUK LİGİ’NDE MEVSİM FİNALLERİ BAŞLIYOR

Türkiye’nin en iyi 8 League of Legends takımının mücadelesine sahne olan Şampiyonluk Ligi’nde mevsim finalleri başlıyor. 16 - 17 Mart tarihlerinde oynanan 7. hafta karşılaşmaları ile lig aşaması sona erdi!

DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports, Dark Passage, Papara SuperMassive, NASR Esports ve Beşiktaş; mevsim finallerine katılmaya hak kazandı. 5 Ronin ve Galakticos içinse mevsim sona erdi. 

LİG AŞAMASININ LİDERİ DENİZBANK İSTANBUL WILDCATS

Son iki mevsimde şampiyonluk yaşadıktan sonra kadrosunun tamamını değiştiren ve yeni yüzlerle rekabete devam eden DenizBank İstanbul Wildcats, lig aşamasını lider olarak tamamladı. Çıktığı 14 maçın 12’sini kazanan ekip, mevsim finallerine direkt olarak 2. turdan başlamaya da hak kazandı.

FUT ESPORTS’TAN İYİ BAŞLANGIÇ

Ligin yeni ekibi FUT Esports, ilk mevsiminde oldukça iddialı bir görünüm çizdi. Çıktığı 14 maçın 11’inde galibiyete ulaşan ekip, lig aşamasını ikinci sırada tamamlayarak mevsim finallerine 2. turdan başlamaya hak kazandı.

DenizBank İstanbul Wildcats ve FUT Esports, mevsim finallerinin ikinci turunda birbirleriyle karşılaşacak. Kazanan takım 2023 Kış Mevsimi Finali’ne adını yazdıracak. Kaybeden takım ise yoluna yarı finalde devam edecek.

MEVSİM FİNALLERİ 22 MART’TA BAŞLIYOR!

Lig aşamasının tamamlanmasının ardından mevsim finalleri eşleşmeleri de belli oldu. Finaller, 22 Mart’ta başlayacak ve bütün eşleşmeler beş maçlık seriler üzerinden oynanacak. Bütün eşleşmeler saat 20.30’da başlayacak. 


22 Mart | Dark Passage - Beşiktaş
23 Mart | Papara SuperMassive - NASR Esports
24 Mart | DenizBank İstanbul Wildcats - FUT Esports

Karşılaşmalar LoLespor Youtube ve RiotGamesTurkish Twitch kanallarından canlı olarak yayınlanacak.