ŞAMPİYONLUK LİGİ’NDE SÜPER HAFTA TAMAMLANDI!

Şampiyonluk Ligi’nde 2, 3, 4 ve 5 Mart tarihlerinde oynanan 16 karşılaşmayla birlikte süper hafta tamamlandı. Takımlar hafta boyuna dörder maça çıktı.

ZİRVEDE İKİ TAKIM

Ligin yeni ekibi FUT Esports ve son şampiyon DenizBank İstanbul Wildcats, süper haftanın ardından liderliği paylaştı. İki takım da haftayı üçer galibiyetle tamamlarken toplamda sekizinci galibiyetlerine ulaştılar. 

FUT Esports ve DenizBank İstanbul Wildcats, lig aşamasının bitimine iki hafta kalan mevsim finallerine katılmayı garantiledi. 

Şampiyonluk adaylarından biri olan Papara SuperMassive ise süper haftada çıktığı dört maçta yalnızca bir galibiyet alabildi ve zirve yarışında ağır bir yara aldı.

BEŞİKTAŞ SÜRPRİZİ

İki Koreli oyuncuyla mevsime başlayan Beşiktaş, ilk haftalarda puan tablosunun son sıralarında kendine yer bulmuştu. Kötü gidişin ardından NuQ, Ksaez ve Absolute transferleriyle beş yerli formülüne dönen takım süper haftada büyük bir sürprize imza attı.

Beşiktaş, süper haftada çıktığı dört karşılaşmanın üçünü kazanmayı başardı. Üç galibiyetin ikisi, şampiyonluk adayı olarak görülen FUT Esports ve Papara SuperMassive’e karşı alındı. Alınan galibiyetlerin öne sebebiyle Beşiktaş ligde önemli bir şampiyonluk adayı olarak tanımlanmaya başlandı.

LİG AŞAMASINDA SON İKİ HAFTA

Şampiyonluk Ligi’nde lig aşamasının tamamlanmasına yalnızca iki hafta kaldı. Lig aşamasının tamamlanmasının ardından ilk altı sırayı alan ekipler mevsim finallerine yükselmeye hak kazanacak.

Ligde 6. hafta karşılaşmaları 9 ve 10 Mart tarihlerinde oynanacak. Karşılaşmaları Youtube’da LoLespor, Twitch’te ise RiotGamesTurkish kanallarından canlı olarak yayınlanacak.